Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dokážeme zvrátiť klimatické zmeny? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ake zmeny ...

keď stale plati že najprv pan a potom pes. Zem potrebuje pomahať pri vymene ľadu a bohatši na tom chcu zbohatnuť. Ano aj za cenu znečistenia. Sami si určili že za "miliardy" rokov sa nič nevymenilo tak teraz treba niečo konečne robiť. Samo že sa na to použiju najučinnejšie technologie a zbrane. Keď sa ľad čiastočne vymeni tak ako voda a para potom tu môžu davať alarmy. Svet pôjde ale ďalej a miliardovi otroci budu zas len otročiť na tuto planetu za miliardove zisky a ohlupovanie svojich bližnych. Historia znečisťovania nič, buducnosť nič, hlavne nech ľud nevie ako take akcie dopadli v minulosti. Prevzali hotovy raj po tych svojich predchodcoch, krutovladcoch a diktatoroch. Ešte že dobre že za tu zmenu budeme môcť my ... keby pan to už by bolo niečo ine. Naozajstne.
 
Hodnoť

To či to dokážeme, zistíme do 3 rokov

Co tak 30 rokov

od 1988 ked y Hansen prezentoval verziu svojej apokalypsy a totalne zlyhal ??? 3 roky, 12 rokov, 10 rokov stale pocuvame to iste a stale su to len tie iste klamstva. Zeleny veriaci, prosim prestante
 

no nedokazeme

ako sa mas moznost docitat aj na tejto diskusii. bohuzial na zemi zije neskutocne vela ludi, ktorych klima a jej zmeny absolutne nezaujimaju. su schopni kydat bordel do vlastnych dvorov a potom po odpadkoch cely zivot behat. ak sa k nim pridaju aj blbci, ktori klimaticke zmeny popieraju a svetove mocnosti, ktore koli ekonomickemu ratsu na klimaticke zmeny vobec nepozeraju vid trump, nemame sancu.
 
Hodnoť

zmeny

musia zacat najbohatsi znizenim svojich ziskov. Kazitka (cin bez pridavku olova, nevhodne a nekvalitne materialy pri vyrobe) zabezpecia zivotnost vyrobku na presne planovanu dobu, potom recyklacia a zatazovanie prostredia. Stale "cistejsie" auta, samozrejme len na papieri. Elektromobily s nezlikvidovatelnymi akumulatormi. Handry na oblecenie zo samej umeliny, ktora sa nerozlozi nikdy, v plaste zabalene uz aj h...o. Ekoteroristi na cele s postihnutym severskym dievcatkom ktore cestou na svojej lodke zanechalo vecsiu uhlikovu stopu ako jej pripadny let lietadlom. Keby nikam nesla, usetri prirodu najviac. Ale bohati tohoto sveta zaplatia, ci? Riesime emisie aut nicenim ich motorov, odovzdanim do srotu zmiznu z oci a problem je vyrieseny? Nie, zameteny pod koberec. Lenze pod kobercom je iz toho tak vela ze sa tam uz moc viac nevojde. Ktovie ako by dopadla taka studia napriklad dvoch aut renomovanej europskej znacky z ktorych jedno je rok 1976, ma stary naftovy motor s dvomi milionami kilometrov a jazdi na blizkom vychode a robi svoju sluzbu a najnovsim modelom s hybridnym motorom ktore sa stale kazi a za 5 rokov bude v srote. Ale to by sa bohatym nepacilo. Ja od seba zacinat nebudem, nemam kde. Zijem tak ako ma to naucili moji rodicia a stari rodicia. A ked vtedy bolo vsetko v poriadku, tak to asi robili dobre.
 

zmeny musíme začať aj my sami ;-)

Rád by som už videl príspevok, ktorý by sa začínal:

"Prestal som kupovať nezmyselné výrobky. Keď môj mobil skončí, nový si už nekúpim. Už teraz obmedzujem jeho používanie, jednak aby mi vydržal, jednak aj volaním zaťažujem prostredie, našim cieľom je, aby operátori začali na vysielačoch šetriť. Dal som si záväzok, že nové oblečenie si kúpim vždy len vtedy, keď sa mi staré bude už rozpadať. Obmedzil som cestovanie na minimum, dovolenky trávim doma, pár krát do roka si doprajem jazdu autobusom do 100 km. Jem už len slovenské potraviny. Naozaj slovenské, teda tie, ktoré sú, aspoň v rámci mojich vedomostí, dopestované na Slovenku. Vyberám aj podľa obalu, výroky v plastoch už takmer nekupujem. Žiadne banány, žiadne avokáda. Samozrejme, už som začal chudnúť. A vyzývam k tomuto aj ostatných, takýto spôsob života je free, cool a in." :-)

Ono je pravda, že ak sa niečo prestane kupovať, prestane sa to aj vyrábať, dovážať, ponúkať.

Len mám obavu, že pod toto sa ani Grétka nepodpísala. Je síce OK, že nechcela letieť do USA, ale súhlasím s tebou, že tam nemala ísť vôbec. Nebolo ju tam vôbec treba a svet by sa obišiel bez nových reklamných plachiet na tú jachtu a nových kombinéz pre Grétku a doprovod, aj bez cestovania tých, ktorí sa prišli na Grétku pozrieť.

Inak, mimo posmechu, každý z nás môže niečo spraviť, aj ty. Každý máme určitý priestor, aj keď len maličký, a nie na všetko sa necháme nahovoriť. Nie je to len vec bohatých a politikov. Hoci práve tie decká tvrdia, že je, pretože od seba začať v nijakom prípade nechcú.
 

prestan konzumovat

ty diablo.. a to ze v chudobnych krajinach ludia pridu o pracu a ich deti budu musiet do prostitucie uz neries. .to je ich problem
 
Hodnoť

Klíma ...

Som neskutočne rád, že sa nedožijem toho, čoho sa dožijú nasledujúce generácie, ktoré tak oduševnene protestujú za udržateľnú klímu, ale vôbec im neprekáža, že sa na jej zhoršovaní a tzv. uhlíkovej stope podieľajú ťým, že tak vehementne nasávajú do seba vymoženosti moderných technológií - hlavne
neobmedzené používanie digitálneho a teda virtuálny sveta vo forme informatiky, ktorá podľa reklamných sloganov vraj šetrí čas a peniaze, ale prvotne nám ten čas kradne spolu s peniazmi a čo je najhoršie, všetky produkty moderných technológií sú viazané na nadmernú spotrebu energií, ktoré nie sú vždy čisté a spolu so škodlivými materiálmi na výrobu mikročipov obludne napomáhajú ničeniu všetkého živého na našej zemi spolu s nenásytným drancovaním jej prírodných zdrojov. Nadmerný spôsob konzumného života, ktorý prináša so sebou plytvanie temer so všetkým nás neodvratne ženie v ústrety samozničenia všetkého života a našej planéty zem v prvom rade. Nejaké pózersto a štrajky v tomto zmysle nemajú žiadny význam ak sa celosvetovo nezačnú konať skutočné kroky k odvráteniu takejtto katastrofy, ak ale už nie je na všetko neskoro. Týždeň mobility k takémuto późerstvu určite patrí, keďže si to drvivá väčšina ľudí neberie za svoje, žiaľ.
 
Hodnoť

 

To že klimatické zmeny prebiehajú stále je pravda. To že majú ľudské emisie CO2 nejaký vplyv na klímu je netestovateľná hypotéza ( a teda nedokázateľná). Takže láskavo prestaňte vymývať mozgy ľuďom. V súčasnosti-od začiatku štvrtohôr-žijeme v jednej z najchladnejších periód v dejinách Zeme a tak isto s veľmi nízkym obsahom CO2 v atmosfére, ten bol v dávnejších dobách násobne vyšší ako dnes a rátal s v percentách nie promile. Proti klimatickým zmenám sa nedá absolútne nič urobiť, jedine sa ím prispôsobiť. Život prosperoval aj v časoch kedy boli priemerné teploty na Zemi 26 st. C namiesto dnešných 16.
 

Presne tak

ale dnešní klimahujeri, spasitelia planéty a vyznavači zeleného náboženstva nás budú čoskoro kameňovať a upaľovať ako kacírov.

Planéta to ekošialenstvo (vlastne len šialenstvo, v skutočnosti v tom nič EKO nie je, len strata súdnosti) určite prežije. Civilizácia, hlavne európska, neviem... ale to už budú tí, čo z tohto megahoaxu profitujú, dávno v Mexiku.
 
Hodnoť

 

Najväčšou hrozbou súčasnosti i budúcnosti je snaha vedcov zbaviť sa zodpovednosti za klimatické zmeny a hodiť túto zodpovednosť na všetkých ľudí ktorí produkujú CO2. Tvrdenie vedcov, že CO2 je pre slnečné žiarenie priehľadný, je účelové klamstvo v prospech obchodu z emisiami. Vďaka vysokej koncentrácii CO2 v atmosfére Venuše je na Venuši denná teplota rovnaké ako nočná teplota, čo znamená že na Venuši je tepelný zisk zo slnečného žiarenia NULA!. Ak by mal naozaj CO2 vplyv na klimatické zmeny, vďaka nárastu koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme by na zemský povrch dopadalo menej slnečného žiarenia a preto by boli denné teploty nižšie ako bývali v minulosti. Nárast koncentrácie CO2 v skutočnosti spomaľuje klimatické zmeny spôsobené družicami a kozmickým odpadom. Za klimatické zmeny sú zodpovedný vedci, ktorý rozmiestňujú družice na obežné dráhy okolo Zeme. Gravitácia Zeme ktorá drží na obežných dráhach okolo Zeme družice a kozmický odpad chýba pri držaní atmosféry a preto je atmosféra Zeme tenšia. Cez tenšiu atmosféru dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia , čo je hlavná príčina klimatických zmien. Až sa Elonovi Muskovi podarí na obežné dráhy okolo Zeme rozmiestniť všetkých 12000 naplánovaných družíc, môžeme očakávať výrazné zrýchlenie klimatických zmien. Možno to ani dlho nepotrvá, až Vás Elon Musk presvedčí o tom že mám pravdu. Bude mať potom dnešná civilizácia ešte nejakú šancu na záchranu?
 
Hodnoť

Myslím si

že tu na blogu celý klimacirkus najlepšie analyzoval kolega Valchár: https://janvalchar1.blog.sme.s...
(spolu s 1.dielom podrobné a súčasne brilantné, nemám čo dodať).
 
Hodnoť

Europa to určite nedokáže

Europa produkuje pomerne malé percento CO2, ostatných emisii aj znečistenia. Pokiaľ sa nepridajú najväčší znečisťovatelia (Brazília, Čína, India, Japonsko, Rusko a USA), tak nepomôže ani keby Europa znížila svoje emisie na nulu.
Na druhej strane, mám obavu, že pokiaľ zostane, čo i len jeden štát, ktorý sa neprihlási k znižovaniu emisii, tak globálne nadnárodné firmy tam presťahujú svoju "špinavú" výrobu. Emisie sa ešte zvýšia lebo bude potrebná zložitá preprava, surovín, polotovarov a hotových výrobkov.
Aby sme zvrátili klimatické zmeny, bude potrebné obmedziť produkciu všetkého, čo ľudstvo nepotrebuje na prežitie. Vyžaduje to iný prístup k ekonomike. Bude to bolieť. Totálna recesia a byrokratické riadenie zdrojov a výroby.
 
Hodnoť

Doteraz vždy všetky názory

na skutočnosť, že na Zemi dochádzalo a dochádza cyklicky k výkyvom priemerných teplôt, majú pravdu. Či absolútnu, to poznáme časom. Možno už naša generácia. S parametrom, ktorý však nikto neberie do úvahy, je rastúci počet obyvateľov Zeme. Zatiaľ nikto, opakujem, nikto nedal žiadny návrh na riešenie. Momentálne in, je morálne fackovanie dievčinky zo Švédska Optimisti rátajú s tým, že súčasné meteorologické problémy si planéta Zem vyrieši časom tak, ako vždy doteraz. Že všetko časom prehrmí, utrasie sa a pokračujeme ďalej k méte t.zv trvalo udržateľného rozvoja. Samozrejme nás, obyvateľov Zeme z ekonomicky vyspelých zemí. Trocha mi to pripomína naše súčasné politicko-politikárske problémy s vládnutím, keď čakajú až búrky pominú a ich čaká nové, slnečné počasie. Faktom je, že planéta Zem sa vždy pozviechala z globálnych problémov aj bez ľudí - jednoducho - neboli. Nanajvýš nejaký premnožený druh vyhynul. A vývoj priniesol druhy nové odolnejšie. Z matematického hľadiska, každý problém je riešiteľný zostavením vhodnej diferenciálnej rovnice n-tého rádu. Riešenie má len jednu podmienku, stanoviť všetky parametre problému a vložiť ich do rovnice. Ak táto podmienka nie je úplne splnená, riešenie rovnice neexistuje. Že počasie patrí do tejto kategórie, je asi mnohým známe (motýlí efekt). Takže mne, veľkému skeptikovi, z toho vyplýva, že ak z parametrov zostavovania rovnice vynecháme človeka, k vyriešeniu problému sa nedostaneme. A riešenie/liečenie človeka, to bolí. Ani likvidácia všetkých prdiacich kráv na Zemi to nevyrieši. Zato v silách ľudstva, jeho samozničenie, je.
 
Hodnoť

Ja sa utešujem

len z toho (zatiaľ), že o "opatreniach na riešenie klimatickej krízy" sa (zatiaľ) len tára a našťastie sa nič aktívne nekoná. Pokiaľ budú proti USA, Rusko, Čína, tak sa nebojím. Mrzí ma len to, že ekoteroristi sfanatizovali najmä mladých ľudí (viď Greta), ktorí samozrejme vôbec netušia, že sa v skutočnosti nič mimoriadne s planétou nedeje. Takáto mládež (to sú naše deti!) si pri tejto ekoindoktrinácii osvojí netolerantný komunistický spôsob myslenia a bude presvedčená o absolútnej správnosti svojich názorov, pričom oponenti budú rozdrvení pomocou prisluhujúcich politikov, ktorí to budú robiť, aby si zachránili svoje kože.
 
Hodnoť

Ste ochotní znížiť svoju spotrebu?

Znečisťovanie životného prostredia je NEVYHNUTNÝM dôsledkom nadmerne zvýšenej spotreby tovarov obyvateľmi (nad úroveň, ktorá je primeraná reálnym možnostiam Zeme).
Spotreba a „životný štandard“ obyvateľov je pritom už dlhodobo cielene a umelo zvyšovaná samotnými ŠTÁTMI v rámci „podpory ekonomiky“ pomocou pridávania nových NEKRYTÝCH PEŇAZÍ do obehu.
Bez toho by k nadmernej spotrebe tovarov a teda ani k nadmernému znečisťovaniu životného prostredia nedošlo. Veď načo by niekto čoraz viac klčoval lesy alebo ťažil uhlie, ak by to drevo či uhlie od neho v tomto veľkom množstve nikto nechcel kúpiť?
Bez pridávania nových NEKRYTÝCH PEŇAZÍ do obehu by zároveň nikdy nedošlo ani ku tak významnému rastu počtu obyvateľstva Zeme ako sa to deje v súčasnosti (počet obyvateľstva Zeme má totiž tendenciu odrážať populáciou vnímanú úroveň zdrojov, ktoré sú spoločnosti dostupné – a tá je v dôsledku pridávania nových nekrytých peňazí do obehu falošne výrazne nadhodnocovaná) .
Jediná možnosť ako zastaviť ničenie životného prostredia je ZNÍŽENIE SPOTREBY. Toto zníženie spotreby by malo byť DOBROVOĽNÉ a PRIMERANÉ - keďže druhá možnosť dosiahnutia zníženia spotreby by bola na podklade zákonov resp. príkazov štátu, čo by si však vyžadovalo odovzdať ešte viac moci práve tým ľudom resp. tomu typu ľudí („predstaviteľom štátu“), ktorí priviedli spoločnosť do súčasného neutešeného stavu. A to by bol naozaj veľmi zlý nápad.
Pritom dobrovoľné a možnostiam Zeme primerané zníženie spotreby možno dosiahnuť len odstránením kľúčovej príčiny daného problému – teda odstránením možnosti štátov a bánk vytvárať nové nekryté peniaze „z ničoho“.
Úplne postačí, ak nebudú ekonomické procesy, spotreba a výroba umelo "stimulované" nadbytočnými nekrytými peniazmi. V tom prípade ľudia svoju spotrebu automaticky prispôsobia skutočnej úrovni prírodných zdrojov (keďže absencia nových nekrytých peňazí im neumožní kúpiť si viac než ako je primeraná skutočnej úrovni prírodných zdrojov).
Bez toho NIE JE MOŽNÁ efektívna ochrana životného prostredia, keďže bez toho bude každá snaha o ochranu životného prostredia NEVYHNUTNE prevážená negatívnymi dôsledkami rastúceho dopytu po tovaroch neustále zvyšovaného v dôsledku vytvárania nových nekrytých peňazí.
Preto ak sa štáty tvária, že chcú chrániť životné prostredie, a zároveň zvyšujú spotrebu obyvateľov („ekonomický rast“) vytváraním nových nekrytých peňazí, tak je to len „divadlo“ bez reálnej možnosti skutočne pomôcť ochrane životného prostredia.
A ak proklamácie politikov a aktivity „ekologických aktivistov a organizácií“ ignorujú túto hlavnú príčinu znečisťovania životného prostredia, tak o úprimnosti ich snahy o ochranu životného prostredia resp. o ich schopnosti to dosiahnuť možno tiež vážne pochybovať.

Pre tých, ktorí vedia čítať s pochopením a uvažovať odporúčam o danej téme napríklad:

Juraj Karpiš: Zlé peniaze

alebo

https://adamsmid.blog.pravda.s...
 


Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 1 206
 2. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 393
 3. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 245
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 184
 5. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 176
 6. Martin Greguš: Celoplošný skríning: principiálnosť, priebeh a výsledky...Plusy a Mínusy 164
 7. Filip Pastorek: Nejvyšší správní soud sa výrazne zastal Slováka v spore s Luhačovicami 154
 8. Věra Tepličková: On schudol, ja som pribrala, on už má šaty na mieru, ja pod svetrom zicherku 137
 9. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 128
 10. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 102

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?